piątek, 2 marca 2012

duże kolorowe schody Montessori
Nareszcie je mamy :-) Duże kolorowe schodki Montessori. Miałam zrobić je już dawno, ale ciągły nadmiar zajęć skutecznie mnie od tego odciągał. W końcu zmobilizowałam się i są :-). Zrobiłam je z myślą o Rozalii, ale zachwyciły przede wszystkim Leona. Mimo tego, że mamy komplet małych pręcików to te zrobiły na nim naprawdę duże wrażenie (stosowne do ich rozmiaru). Od razu zabrał się do przeliczania i układania a Rozik do... wyginania. Niestety użyty przeze mnie drucik okazał się trochę zbyt elastyczny i pokusa wyginania pręcików była nie do odparcia. Chyba będę musiała go wymienić. Za inspirację dziękujemy Ewie :-) Instrukcja wykonania schodków tutaj.Marcowa nowość: od dzisiaj jestem uczestniczą internetowego kursu Montessori, organizowanego przez Karen Tyler. Mam nadzieję, że uporządkuje on moją wiedzę na temat metody. I'm so excited ;-)
6 komentarzy:

 1. me too! see you there ;)
  schodki tez mamy "Ewowskie" ;) i super sa, Twoje tez...
  daj mi namiar na Ciebie a Ci wysle ten diagram do kalendarza. mozesz u mnie zostawic komentarz z mailem, a ja go nie opublikuje, jesli masz " tajemny" adres ;)

  pozdrawiam
  wkropka

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne schodki! Gratuluję Wam obu tego kursu... ;-)
  Moni

  OdpowiedzUsuń
 3. Marto, no to jesteśmy razem na tym samym kursie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje Wam dziewczyny decyzji ;-) Na pewno będziecie zadowolone ;-)
  Schodki Marto wyszły Ci cudne ;-)
  Pozdrawiam
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 5. Marta wykorzystałam zdjęcia Waszych schodków w materiale matematycznym (do wglądu i ściągnięcia z grupy "montessori po polsku")
  mam nadzieję, że to jest dla Ciebie OK
  jak nie, to daj znać, a wycofam materiał

  OdpowiedzUsuń
 6. a ja teraz ten kurs robie :-) a skad masz koraliki? sama malowalas, czy udalo Ci sie gdzies pelna kolorystyke dostac?

  OdpowiedzUsuń